MŚ 2015: Porażka Polaków na otwarcie turnieju

2015-01-15 22:43:39 | HCL

Powiększ

Od porażki rozpoczęli swój udział na MŚ w Katarze piłkarze reprezentacji Polski. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni przegrali z Niemcami 26:29.

Polacy rozpoczęli spotkanie w składzie: Szmal, Daszek, Wiśniewski, Bielecki, M. Jurecki, Lijewski, Syprzak. Wynik pojedynku otworzył z rzutu karnego Krzysztof Lijewski. Przez pierwsze minuty konfrontacji obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Niestety, z biegiem czasu inicjatywę przejęli rywale, którzy bez większych problemów radzili sobie ze słabą obronę Polaków. Biało-czerwoni kiepsko radzili sobie w defensywie, ale i w ataku pozycyjnym popełniali wiele prostych błędów. W efekcie, po 30. minutach gry podopieczni Michaela Bieglera przegrywali 13:17.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą otworzył fenomenalny w tym meczu Krzysztof Lijewski. Fundamentalną zmianą okazało się jednak wprowadzenie na boisko Piotra Wyszomirskiego, który zmienił w bramce Sławomira Szmala. Kilka skutecznych interwencji golkipera Pick Szeged dodało Polakom wiatru w żagle i w 42. minucie na tablicy wyników widniał remis. Niemcy zdołali jeszcze uciec rywalom na trzy trafienia, ale Polacy szybko wyrównali. Jednak ostatnie minuty to ponownie dominacja naszych zachodnich sąsiadów. W bardzo ważnym momencie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Wiśniewski. Na minutę przed końcową syreną Polacy grali w osłabieniu, co także odbiło się na końcowym wyniku.

Ostatecznie reprezentacja Polski przegrała z drużyną Niemiec 26:29.

Polska : Niemcy 26:29 (13:17)

Polska: K. Lijewski 7, M. Jurecki 5, Syprzak 3, B. Jurecki 3, Daszek 3, Chrapkowski 2, Bielecki 1, Wiśniewski 1, Jurkiewicz 1